Predstavnici Američke ambasade u posjeti BURCH univerziteta
Dec 15, 2016

Predstavnici Američke ambasade u posjeti BURCH univerziteta

Danas su u posjeti BURCH univerziteta bili predstavnici Američke ambasade, politički savjetnik Bryan Wockley i gospodin Ante Miliša.

Gosti su razgovarali sa rektorom Marjanovićem i administrativnim osobljem o perspektivi BURCH univerziteta, obrazovanju u BiH, budućim smjernicama razvoja ove visokoškolske institucije, te društveno-političkim zbivanjima u regionu.

"Današnji sastanak je bio izuzetno zamimljiv i produktivan. Našim uvaženim gostima smo prezentirali ono što BURCH danas jeste i što planira u skorijoj budućnosti postati. Predstavnici američke ambasade su dali punu potporu BURCH univerzitetu kao visoko obrazovnoj instituciji, njegovim obrazovnim programima, kao i znanstvenim istraživanjima koje BURCH realizira i priprema", istakao je rektor Marjanović.

Gospodin Wockley je naveo da je impresioniran rezultatima koje BURCH i njegovi uposlenici i studenti postižu na polju razvoja znanosti i visokoga obrazovanja u BiH i šire.