Rezultati prijemnog ispita za stipendije za akademsku 2016/17
Apr 04, 2016

Rezultati prijemnog ispita za stipendije za akademsku 2016/17

Dana, 26. marta, u kampusu BURCH univerziteta održan je Prijemni ispit za stipendije za akademsku 2016/17 godinu.

Srednjoškolci iz cijele Bosne i Hercegovine u velikom broju pristupili su istom te pokazali svoje znanje iz oblasti koja je bila predmet njihovog interesovanja.

Sve vrste stipendiranja imaju za cilj podržati i motivisati mlade ljude na kvalitetno obrazovanje i stvoriti  akademski zdravu društvenu zajednicu.

Rezultate  prijemnog ispita možete pogledati  tako što ukucate vaš token na http://scholarship.ibu.edu.ba/ .

Za sva dodatna pitanja budite slobodni obratiti se na: [email protected] ili na telefon: 033 944 – 412.

Napominjemo da osim završenog Ispita, stipendije možete osvojiti i na sljedeće načine:

➢    Bosnian Science Olympiad

➢    Sportske stipendije

➢    Izvrsni uspjesi tokom srednjoškolskog obrazovanja

➢    Vannastavne aktivnosti

➢    Pobjednici naučnih takmičenja

Na ovogodišnjem ispitu za stipendije srednjoškolci su mogli ostvariti sljedeće stipendije:

✓    Prvo mjesto 100% stipendija u vrijednosti od 21 000KM

✓    Drugo mjesto popust na školarinu od 70%

✓    Treće mjesto popust na školarinu od 50%

✓    Od 4 do 20 mjesta popust od 30%

✓    Od 21 do 40 mjesto popust od 20%

✓    Od 41 do 51 mjesto popust od 10%

✓    Od 61 do 80 mjesto popust od 5% na ukupan iznos školarine.

Mnogo sreće!