Sporazum o saradnji između AALBiH i Jezičkog instituta
Apr 18, 2016

Sporazum o saradnji između AALBiH i Jezičkog instituta

18.04.2016, dekan Edukacijskog fakulteta i predsjednik Asocijacije za primijenje lingvistike u Bosni i Hercegovini (AALBiH) Prof. Dr. Azamat Akbarov posjetio je Jezički institut Univerziteta u Sarajevu.

Dobrodošlicu su mu ukazali direktor instituta Dr. Alen Kalajdžija i drugi stručnjaci pri institutu Gdin. Jasmin Hodžić i Gđa. Zenaida Karavdić.

Na istome je potvrđena zainteresovanost obje strane za dalju saradnju, te su Dr. Kalajdžija i Dr. Akbarov potpisali sporazum o kooperaciji ispred Jezičkog instituta i AALBiH.

Sporazum će služiti kao okvir unutar kojeg se mogu razviti zajednički programi  te koji će ojačati kooperaciji budućih projekata. Obje strane će koristiti zajednička iskustva u organizovanju konferencija, simpozijuma i pisanju projektnih projekata.