Studenti iz Australije u posjeti Burch univerzitetu
Dec 05, 2016

Studenti iz Australije u posjeti Burch univerzitetu

Dana 5. decembra 2016. godine, gostujućim studentima iz Australije predavanje je održao rektor Internacionalnog Burch univerziteta, prof. dr Damir Marjanović.

Svjedoci smo da Bosanci i Hercegovci znaju mnogo o povijesti Amerike, Australije ili Europe. Za prikupljanje tih spoznaja imaju mnogo prilika kako kroz predavanja, tako i kroz medijske natpise ali i kinematografiju. Relativno rijetko imamo šansu da ljudima udaljenih zemalja predstavimo ono što jesmo. Danas smo je iskoristili zahvaljujući uvaženom kolegi Edhemu Čustoviću. Danas su Bosanci i Hercegovci, zajedno sa australijskim kolegama sa La Trobe univerziteta iz Australije imali priliku da čuju nešto o genetičkom nasljeđu Bosanaca i Hercegovaca. Ova posjeta i ovo predavanje je samo mali uvod u realizaciju planova povezivanja Internacionalnog Burch Univerziteta i La Trobe univerziteta, te zajednički planova i projekata koje planiramo realizirati već početkom sljedeće škoske godine. Nadamo se da ćemo u ovo doba sljedeće godine u svojim klupama imati mlade australijance zainteresirane da dio svoga obrazovanja steknu u BiH, na IBU, ali i studente iz BiH koji će svoje studijske boravke realizirati u Australiji.