Studentski Parlament BURCH univerziteta, Faruk Ćidić izabran za novog predsjednika
Dec 09, 2016

Zbog administrativnih i studijskih obaveza, Studentski parlament Internacionalnog Burč univerziteta ove godine je zvanično počeo sa radom nešto kasnije u odnosu na prethodne godine. Naime, 8. decembra 2016. godine održan je prvi sastanak, na kojem su parlamentarci usvojili nacrt plana rada Parlamenta za ovu akademsku godinu. Razgovaralo se o predstojećim aktivnostima i zadacima, kao i projektima koji su planirani za ovaj mandat.

Parlament se sastoji se od 30 članova. U parlamentu su predstavnici sa svakog odsjeka od kojih 5 čine članove izvršnog odbora i to:

Anesa Opijač (predstavnica Edukacijskog fakulteta)

Lamija Palalija (predstavnica Ekonomskog fakulteta i društvenih nauka)

Tarik Bučan (predstavnik Fakulteta za inžinjering i informacijske studije)

Generalni sekretar Studentskog parlamenta, kojeg će izabrati izvšni odbora na osnovu CV-a i motivacionog pisma, te predsjednik Studentskog parlamenta.

Predsjednik Studentskog parlamenta za 2016/2017 godinu je student druge godine Odsjeka informacijskih tehnologija, Faruk Ćidić.

Po završetku sastanka, članovi Studenskog parlamenta su nastavili druženje u opuštenijoj atmosferi uz tortu i kolače.