Studenti sa BURCH univerziteta pozitivno predstavljaju Bosnu i Hercegovinu na Dalarna univerzitetu - Švedska
Nov 29, 2017

Tri znatiželjne i motivisane učenice, Una Sedić, Hata Kujraković i Naida Kadić sa Internacionalnog Burch univerziteta pozitivno predstavljaju svoju zemlju, Bosnu i Hercegovinu tokom svog programa razmjene Erasmus + na Univerzitetu Dalarna u Švedskoj.

Univerzitet Dalarna ima široku mrežu partnerskih univerziteta širom svijeta. Zbog toga svake godine Dalarna univerzitet bira velik broj međunarodnih studenata kao destinacija za njihove programe razmjene Erasmus i Erasmus +.

Dalarna univerzitet je tražio od učenika iz Bosne da im navedu koja su to tri pozitivna iznenađenja koja su doživljeli dolaskom u Švedsku na razmjenu Erasmus + programa.

Kao odgovor, svi su se jednoglasno složili sledeće:

1.      Opušteno okruženje u kojem se profesori vide kao kolege

2.      Raznovrsna i međunarodna zajednica kako u kampusu tako i u studentskim objektima

3.      Prekrasan pejzaž i čist vazduh