Direktor kompanije Symphony i predsjednik udruženja BIT Alliance na BURCH univerzitetu
Mar 30, 2017

U četvrtak, 30. marta, 2017. godine, Studentski poslovni klub je organizovao predavanje o liderstvu, održano od strane g-dina Harisa Memića, direktora kompanije Symphony i predsjednika udruženja BIT Alliance. Tema predavanja je bila „Od inžinjera do direktora: Kako sam otkrio da mogu voditi uspješnu kompaniju“.

Gospodin Memić je započeo predavanje prisjećajući se svog studiranja i sličnih vannastavnih aktivnosti na kojima je prisustvovao na svom fakultetu. Nastavio je upoznavajući studente sa radom kompanije Symphony. Pričao je o putu kroz koji je prošao od njenog osnivanja, prvobitno nazvane DevLogic, ali i o problemima i izazovima sa kojima se susretao. Spomenuo je značaj i teškoću koju predstavlja suočavanje sa negativnim kritikama iz okoline u kojoj pojedinac radi. Fokusirao se i na osnovne uloge i obaveze dobrog direktora kompanije. Rekao je da, kao direktor (CEO), osoba vrlo često se nalazi u poziciji da rješava probleme sa kojima se nikad ranije nije suočavao(la). Također, istakao je značaj dobrog menadžment tima i snagu delegiranja poslova, koja predstavlja jedini način kroz koji radnici mogu učiti i razvijati se, ali je isto tako naglasio i značaj istinske vizije i njene snage. Naš gost je ukratko govorio i o svojim najdražim osobama iz poslovnog svijeta i šta jedinstveno su svi oni imali ponuditi tržištu. Također je spomenuo da ne vjeruje u balans između života i posla, i stav mu je da ono što radimo nije samo posao, nego nešto što treba ispunjavati naše živote.

Nakon mnogobrojnih pitanja iz publike, naš uvaženi gost je primio zahvalnicu od strane šefa Odsjeka za menadžment, doc. dr. Mersida Poturka, kao znak zahvalnosti za vrijeme koje je proveo na Univerzitetu i održao predavanje za studente.