Dobrovoljno darivanje krvi na BURCH univerzitetu
Nov 13, 2017

Dobrovoljno darivanje krvi na BURCH univerzitetu

Studenti Burch univerziteta uvijek spremni za humanitarni čin, a ovaj put je to bilo dobrovoljno darivanje krvi. Na akciji pod nazivom ''Daruj krv, spasi život'', a koju su organizovali SAFE (Studentska asocijacija edukacijskog fakulteta), Crveni Križ općine Ilidža, te Zavod za transfuzijsku medicinu FBiH se odazvalo 47 osoba, od kojih je 32 uspješno darovalo krv.

"Iza sebe imamo već nekoliko akcija dobrovoljnog darivanja krvi, te se ovom prilikom kao predsjednica Studentske asocijacije i volonterka Crvenog križa općine Ilidža od srca zahvaljujem svim uposlenicima i studentima Burch unvierziteta koji su i ovaj put podržali akciju, te na taj način učestovali u spašavanju nečijeg života. Naravno, trebamo biti svjesni činjenice da krv može čekati pacijenta, međutim pacijent na krv ne može", kazala nam je Fatima Kovačević.

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi je prošla u najboljem redu te j Burch univerzitet spreman i za narednu planiranu akciju.