Innovation Expo: Stotine srednjoškolaca iz BiH i regije u kampusu Burch univerziteta
Dec 02, 2017

Drugi dan kongresa IEEE Students and Young Professionals INNOVATION EXPO protekao je u duhu osnaživanja mladih budućih stručnjaka. Njihov dolazak najavili su organizatori još i prije samog svečanog otvaranja IEEE kongresa na Burch univerzitetu.

Tim više ne iznenađuje što se u kampusu Burch univrziteta u jednom danu našlo preko 200 mladih ljudi iz cijele BiH, regiona i svijeta, koji su bili spremni odvojiti svoje vrijeme, iskoristiti svoj odmor kako bi učili i sticali nova znanja i razmjenjivali već naučeno sa kolegicama i kolegama iz struke kojom se oni žele u budućnosti baviti.

“Kada u subotu ujutro u 10:00 sati na Burch univerzitetu sretnete i uspijete razgovarati sa stotinama mladih  ljudi koji žele da pričaju o znanosti i imaju volju da uče od starijih, da skupljaju iskustva i da razmišljaju o svojoj profesionalnoj budućnosti onda znate da i ovu zemlju očekuje bolje sutra”, rekao je rektor Internacionalnog Burch univerziteta, prof. dr. Damir Marjanović.

Srednjoškolci iz BiH i regije koji će do kraja IEEE kongresa boraviti u kampusu Burch univerziteta, imat će priliku upoznati se sa inovativnim projektima iz oblasti inženjeringa, IT sektora i drugih naučnih oblasti iz cijele BiH. Ujedno će imati priliku da razgovaraju sa svjetski renomiranim naučnicima, nastavnim osobljem Internacionalnog Burch univerziteta, profesorima, te različitim stručnjacima iz oblasti nauke kojom se žele baviti u budućnosti.