Jasmina Sinanović: Bolje obrazovanje mora biti pokretač pozitivnih promjena u društvu
Nov 16, 2017

U temi „Dana uživo u studio televizije N1 Sarajevo razgovaralo se sa Jasminom Sinanović, PR managericom Internacionalnog Burch univerziteta. Jasmina je za N1 Sarajevo govorila o aktivnostima na matičnom univerzitetu te komentarisala tweetove odabranih korisnika društvenih mreža.

Upitana o aktivnostima na Internacionalnom Burch univerzitetu Jasmina je rekla kako je iznimno bitno imati mlade i obrazovane ljude koji će kreirati budućnost ove zemlje

"Burch je započeo sa svojom utvrđenom misijom koja glasi: „Unaprijediti učenje i mijenjati živote“, usmjereni smo na kvalitetne metode podučavanja i istraživanja te djelujemo kroz široki spektar naučnih i akademskih istraživanja gdje Burch i jeste poznat i prepoznat kao vodeći univerzitet u regionu", komentarisala je Jasmina Sinanović i dodala :

"Burch univerzitet teži digitalizaciji i modernizaciji a samim tim kreiramo okruženje koje potiče kreativno i objektivno a samim tim i kritičko razmišljanje što u suštini i jesu naši obrazovni modeli".

O reakcijama mladih ljudi na učenje na stranim jezicima i uslovno rečeno pritiscima koje mladi ljudi imaju u sistemu obrazovanja Jasmina Sinanović je pojasnila :

"U procesu obrazovanja nema nametanja, na Burch univerzitet se upisuju studenti koji žele da studiraju na stranim jezicima ali i studenti koji su svjesni i prije samog upisa da se nastava na Burch univerzitetu obavlja na engleskom jeziku čime je interes za Burch još značajniji. Naravno nama dolaze i studentice i studenti koji nisu u potpunosti spremni za studiranje i učenje na nekom od stranih jezika no za njih imamo spremnu školu engleskog jezika koja pripremi studente za praćenje nastave na engleskom jeziku".

Gđa. Sinanović je istakla kako je nastava na Burch univerzitetu počela u septembru te da je management zadovoljan rekordnim upisom koji je ostvaren ove godine, posebno kada se uzme u obzir statistika svršenika u srednjim školama.

"Svi mi težimo da se naša djeca obrazuju kako bi ih pripremili da preuzmu vodeće uloge u društvu. To je osnovni cilj, a ako nije trebao bi biti", kazala je Jasmina Sinanović, PR Internacionalnog Burch univerziteta, gostujući u Danu uživo N1 televizije Sarajevo.