Motivacijski govor Tomislava Cvitanušića na BURCH univerzitetu
Mar 14, 2017

Motivacijski govor Tomislava Cvitanušića na BURCH univerzitetu

Studentski poslovni klub je u ponedjeljak, 13. marta, 2017. godine, organizovao svoje drugo motivacijsko predavanje na Burch univerzitetu. Predavanje je održano od strane g-dina Tomislava Cvitanušića, prepoznatog kao maratonca, Ironman-a, alpinistu, ali i odličnog motivacijskog govornika.

Prije samog predavanja, prisutni su imali priliku da pogledaju dokumentarac po nazivu Aconcagua 2015, koji prikazuje prilike kroz koje su g-din Cvitanušić i njegovi saputnici prošli na putu da dostignu najvišu planinu u Južnoj Americi, lociranu u Argentini u blizini granice sa Čileom. Kao što je naš govornik rekao, za njega je najveće zadovoljstvo bilo ponijeti bosansku zastavu na vrh planine. Razlog zbog kojeg sve to radi upravo jeste da testira svoje granice, ali i da nauči da bude zahvalan. Tokom predavanja je pričao o značenju straha i anksioznosti, ali je isto tako pokušao istaknuti njihovu nebitnost u odnosu na same rezultate nekog događaja.

„Ljudi se trebaju bojati samo radi onoga što mogu promijeniti“, pojasnio je Tomislav Cvitanušić. Nadalje, pričao je o značenju onih 2% populacije, koji predstavlja one ljude koji su spremni da izađu iz svoje zone udobnosti, takozvane „Confort Zone“. Takođe je pokazao odakle treba započeti dobro upravljanje vremenom, spominjući da je svakoj osobi dato 168 sati u jednoj sedmici i da je njen izbor kako će ih iskoristiti. G-din Cvitanušić je prisutnima iznio listu pravila koja pokazuju šta ljudi trebaju raditi da bi ostali nemotivisani i ostati u onih 98% populacije. Ali je također pokazao, kroz primjer i kroz riječi, kako izgleda kada se postane dio 2% populacije.

Nakon mnogobrojnih pitanja iz publike, na kraju je, šef Odsjeka za menadžment, Prof. Dr. Mersid Poturak, dodijelio zahvalnicu i poklon našem gostu.