Nikad veća zainteresiranost srednjoškolaca za prijemni ispit za stipendije na BURCH univerzitetu
Mar 25, 2017

Danas, 25. marta 2017. godine, u kampusu BURCH univerziteta je održan prijemni ispit za stipendije za akademsku 2017/18 godinu.

Uzimajući u obzir važnost obrazovanja i podsticanja mladih, kao i teškog ekonomskog stanja u Bosni i Hercegovini i svijetu, a u svrhu stvaranja što kvalitetnijeg obrazovno-odgojnog društva, BURCH je osim ispita za stipendije pripremio još pet načina stipendiranja i to:

• Bosnian Science Olympiad
  • Sportske stipendije
  • Izvrsni uspjesi tokom srednjoškolskog obrazovanja
  • Vannastavne aktivnosti
  • Pobjednici naučnih takmičenja

Sve vrste stipendiranja imaju za cilj podržati i motivisati mlade ljude na kvalitetno obrazovanje i stvoriti  akademski zdravu društvenu zajednicu. Ispitu za stipendije pristupio je iznimno veliki broj srednjoškolaca iz cijele Bosne i Hercegovini ali i učenici drugih zemalja. Pored Sarajeva, ispit je održan u Tuzli, Zenici, Bihaću, Mostaru, Travniku i Novom Pazaru.

Planirana su još dva konkursa za prijemne ispite, a o tome će svi biti  blagovremeno obavješteni putem naše web stranice i društvenih mreža.

Rezultati ispita će biti objavljeni na našoj stranici: www.ibu.edu.ba