Počeo je Burch Start Up: Vrijeme je za spoj znanja i iskustva
Dec 06, 2017

Počeo je Burch Start Up: Vrijeme je za spoj znanja i iskustva

Projekat Burch Start Up organizira grupa studentica i studenata internacionalnog Burch univerziteta koji sarađuju sa odjelom za projekte univerziteta. Cilj Burch Start Upa jeste povezivanje realnog sektora, vlasnika kompanija i studenata Burch univerziteta.

Studenti u toj kombinaciji dobivaju iskustva i znanja koja vlasnici kompanija stiču tokom praktičnog rada a vlasnici kompanija prepoznaju, nove, mlade i inovativne ljude koji imaju znanju i volju za rad u realnom sektoru.

“Burch startup je edukacijski program koji pomaže studentima da se izbore za svoje mjesto na tržištu te da spoznaju koliko će im njihovo znanje pomoći u poslom sektoru. Zbog toga će se danas našim studentima obratiti suosnivač digitalne agencije Lilium iz Sarajeva koja je zasigurno jedna od vodećih digitalnih kompanija u BiH. On će naravno studentima govoriti o tome kako je napravio firmu, te koje je sve prepreke trebao savladati kako bi se izborio za svoje mjesto na tržištu. To je upravo ono što studenti trebaju, ljude koji dolaze s tržišta kako bi povezali teoretsko znanje i praksu“, naglasio je viši asistent Malcom Duerod.

Burch Start Up se sastoji od četiri trening modula te samog čina nadmetanja. Kroz rad tokom trening modula studentice i studenti Internacionalnog Burch univerziteta imaju priliku da komuniciraju i razmjenuju ideje i iskustva sa iskusnim poslovnim ljudima, čuje inspirativne govornike te se dodatno motiviraju za poslovne projekte o kojim razmišljaju. Burch Start Up je ove godine svojim govorom otvorio Edin Halilović iz kompanije Lilium.

“Lilium je bosanskohercegovačka digitalna agencija koja na tržištu egzistira već dvije godine, u timu imamo petnaest ljudi i naša baza interesovanja su najjači brendovi koji posluju u našoj zemlji.  Zbog toga sam ja danas u prostorijama Burch univerziteta jer želim da govorim o onome što očekuje mlade ljude kada se odluče da pokrenu vlastitu kompaniju.  Mi smo mlada kompanija, ali smo se izborili za naše mjesto pod suncem. Burch smo birali mi ali je i Burch izabrao nas. Filozofija je jednostavna, privatni fakulteti daju više prostora mladima kada  govorimo o poslovnom sektoru a Burch zaista u tome prednjači“, istakao je Edin Halilović, suosnivač kompanije Lilium.

Burch Start Up će i ove godine u kampusu Internacionalnog Burch univerziteta okupiti mlade i uspješne poslovne ljude iz cijele BiH te mlade ljudi koji će ovom prilikom naučiti da rade na efektivnom biznis planu te realizaciji istog vodeći se iskustvima eksperata koji dolaze iz prakse.