Posjeta uz proslavu rođendana prof. dr. Marka Vešovića na BURCH univerzitetu
Mar 15, 2017

Posjeta uz proslavu rođendana prof. dr. Marka Vešovića na BURCH univerzitetu

Biblioteka internacionalnog Burch univerziteta je u utorak, 14. marta, 2017. godine, organizovala predavanje “O književnosti i umjetnosti” održano od strane prof. dr. Marka Vešovića, poznatog autora i književnika.

Profesor Vešović je pričao o svom rodnom mjestu, dugogodišnjem školovanju, o doživljaju rata devedesetih te o dugotrajnom radu na polju pisanja pjesama i proze te prevođenja istih sa više jezika. Profesor Marko Vešović je ujedno proslavio i svoj rođendan na Burch univerzitetu, gdje su se osoblje biblioteke i Burch univerziteta potrudili da ovaj dan obilježe uz ‘panj’ tortu. Profesor je presjekao tortu a prisutni su zapljeskali uz najljepše želje i još mnogo ovakvih posjeta i druženja.