Jun 06, 2017

Predstavnici Alma Mater Europaea - evropskog centra Maribor posjetili su Burch univerzitet, 6. juna 2017. godine.

Gosti iz Maribora, dr. Goran Gumze i Sebastjan Kristovič (dr.sc.), u rektoratu su se susreli sa prorektoricom međunarodnih odnosa i znanstvene saradnje, doc. dr. Sanelom Klarić, dekanom Edukacijskog fakulteta, doc. dr. Senadom Bećirovićem, šefom Odsjeka za upravljanje i elektrotehniku,  doc. dr.  Poturak Mersidom i doc. dr. Jasminom Kevrićem.

Cilj posjete bio je detaljno približiti i upoznati dvije institucije jednu s drugom i razgovarati o mogućnostima saradnje.

Ukratko, razgovaralo se o mogućnosti partnerstva i saradnje kao što su razmjena studenata i osoblja, mogućnosti ljetnih škola, saradnja u smislu doktorskih studija i konferencija. Također je predloženo da će u budućnosti biti mogućnosti zajedničkih programa i dvostrukih diploma. Obje strane su zadovoljne rezultatima sastanka, a Burch univerzitert se raduje plodnoj saradnji s Evropskim centrom, Maribor.