Predstavnici švedske firme System Verification posjetili Burch univerzitet
Dec 29, 2017

Predstavnici švedske firme System Verification posjetili Burch univerzitet

Internacionalni Burch univerzitet posjetili su gđica. Fatima Osmanbegović i gosp. Asmir Sinanović, predstavnici veoma prosperitetne švedske firme System Verification. Cilj događaja, organiziranog od strane ACM (Association for Computing Machinery) kluba, bio je upoznavanje studenata s misijom i radom firme, kao i mnogih prilika koje ona nudi.

Predstavnici firme su također informirali studente o predstojećem besplatnom trodnevnom ISTQB kursu za certificiranje koji će se održati u prostorijama firme. Ovaj kurs će omogućiti odabranim aplikantima da shvate principe testiranja softvera kao i tehnike za razvoj načina testiranja..

Prezentacija je popraćena mnogim interesantnim pitanjima studenata na koje su naši gosti sa zadovoljstvom odgovarali.

Na kraju, pored korisnih informacija, naši studenti su stekli i neku vrstu motivacije saznanjem da je jedan od predstavnika , gosp. Asmir Sinanović, stekao diplomu na Burch univerzitetu te sad svojim uspjesima dokazuje kvalitet ovog obrazovnog sistema.