Profesor i istraživač sa Burch univerziteta Şenol Doğan sudjeluje na Nobelovoj skupštini - Karolinska Institut
Jun 02, 2017

Karolinska Institut (KI) - poznati medicinski univerzitet i dom Nobelove skupštine, sa reputacijom vrhunskog istraživanja i inovacija, posvetilo je jedno fakultetsko okupljanje isključivo medicinskim i zdravstvenim znanostima.

StratCan 2017 Interactive Summer School se fokusira na istaživanje genomike unutar raka. Ljetna škola StratCan Interactive Summer School genomike raka održat će se od 13. do 16. juna 2017 godine, u Sånga-Säbyu arhipelagu kod Stockholm-a, a 35 uglednih međunarodnih i nacionalnih istraživača je pozvano da učestvuju na ovom važnom skupu.

Program će započeti High Throughput Biology Symposium i kamp će započeti na samoj svečanosti otvaranja Nobelovog foruma, KI Campus Solna.

Ljetna škola će sudionicima, tzv. učenicima ovom prigodom, pružiti sveobuhvatan pregled Genomika raka i omogućiti svim učesnicima da prezentiraju vlastiti rad, kao i u interakciju s vodećim svjetskim profesorima u svom istraživačkom području.

Šest znanstvenika iz polja genomike odabrano je kako bi se učenici usredotočili na sljedeće teme:

• Funkcionalni genom karcinoma

• Računalni genomi karcinoma

• Klinička karcinomska genomika

• Evolucija raka

• Genomska karcinoma

• Kemijska genomika

Potvrđuju se sljedeći govornici (dodatni govornici su na čekanju):

• Dr. Sebastian Nijman, direktor funkcionalne genomike na Institutu Target Discovery

• Prof. Sampsa Hautaniemi, Univerzitet u Helsinkiju

• Prof. Lauri Aaltonen, Univerzitet u Helsinkiju i KI

• Prof. Ian Tomlinson, Univerzitet u Oxfordu

• Dr. Thijn Brummelkamp, Nizozemska Institut za karcinom

Cilj ljetne škole je omogućiti što širi aspekt interakcije i diskusije između učenika i govornika. Međunarodni suradnik na Internacionalnom Burch univerzitetu i istraživač raka, dr. Şenol Doğan, predstavit će se kao jedan od 35 odabranih učesnika sa temom: "Pronalaženje skrivenih gena u genomici raka pomoću bioinformatike i biostatističkih alata i sličnosti između znakova karcinoma i socijalnih ilegalnih aktivnosti".