Radionica na BURCH univerzitetu: Rješavanje detalja na projektu izgradnje bio-baziranog studentskog paviljona
Feb 07, 2017

U organizaciji Savjeta za zelenu gradnju i Burch univerziteta, 6. i 7. februara 2017. godine, održana je radionica: “Rješavanje detalja na projektu izgradnje bio-baziranog studetnskog paviljona u Sarajevu”.

Bio-bazirani studentski paviljon je objekat čija je izgradnja započeta na Internacionalnom Burch univerzitetu za vrijeme ljetne škole 2016 godine, a koji je u cjelosti napravljen od drveta, slame, te prirodnih maltera. Cilj ovih radionica je steći nova znanja, te dogovoriti i razviti sve druge detalje potrebne za ovaj objekat, kako bi se gradnja istog nastavila za vrijeme ljetne škole tokom 2017. Godine.

Radionice je vodio gostujući predavač, gospodin Slobodan Habjanić iz Savjeta za zelenu gradnju Slovenije.

Neke od tema na radionici bile su:

- Prezentacija o mehanizmu zrakotijesnosti i o tome koja bitna razlika može postojati između teorije i prakse

- Arhitektonski detalji na bio-baziranom studentskom paviljonu

- Funkcinisanje “skoro nultih“ objekata

- Ventilacija i rekuperacija

Učesnici na radionici bili su studenti i predstavnici menadžmenta Internacionalnog Burch univerziteta, predstavnik Arhitektonsko-građevinsko- geodetskog fakulteta u Banja Luci, predstavnici srednjih škola za okoliš i drvni dizajn, predstavnici projektantskih kuća i partnerskih kompanija u Sarajevu, te članovi Savjeta za zelenu gradnju.