Student BURCH univerziteta Jasin Hodžić dobio priznanje za najbolji studentski uradak na konferenciji ICOS2017
Apr 19, 2017

Jasin Hodžić, student master studijskog programa na Odsjeku za genetiku i bioinženjering Burch univerziteta, osvojio je nagradu za "najbolji studentski članak ICOS2017“ (Best Student Paper Award) na međunarodnoj konferenciji za službenu statistiku (ICOS2017).

ICOS2017 je zajednička inicijativa Škole za Ekonomiju i Poslovanje Univerziteta u Sarajevu, te Zavoda za statistiku Federacije Bosne i Hercegovine, koja okuplja akademce, praktičare i korisnike podataka s ciljem da predstave svoja istraživanja, podijele svoja najbolja iskustva, i da razgovaraju o mogućnostima za razvoj službene statistike u BiH, a i globalno.

Pod mentorstvom profesora Internacionalnog Burch univerziteta, doc. dr. Şenol Dogan, student Jasin Hodžić je pripremio i dostavio uradak "Statistička analiza hemijskog sastava tla na teritoriji Bihaća potrebnog za izradu karte profila tla". Podatke koji su se koristili u istraživanju  omogućio je Poljoprivredni zavod Unsko-sanskog kantona, u nadležnosti direktora instituta, gospodina Edhama Hodžića.

Ceremonija za dodjelu najboljeg članka održana je 30 Marta 2017, u Sarajevu, BiH.  Najiskrenije čestitke upućujemo Jasinu Hodžiću i njegovom mentoru, doc. dr. Şenol Doganu, na ovom uspjehu, te obojici želimo još mnogo sličnih projekata i uspjeha u njihovom budućem radu.