Trening „Primijenjena statistika u ocjenjivanju“ održan na BURCH univerzitetu
Mar 09, 2017

Trening „Primijenjena statistika u ocjenjivanju“ održan na BURCH univerzitetu

Trening je održan od 6-9. marta 2017. godine.

BURCH univerzitet je bio domaćin treninga „Primijenjena statistika u ocjenjivanju“ pod pokroviteljstvom USAID-a BiH, u okviru projekta USAID MEASURE-BiH.

Trening je vodila gospođa Emily Tanner-Smith, Ph.D., asistent profesor Peabody Instituta za istraživanje i Odsjeka za ljudski i organizacijski razvoj na Vanderbilt univerzitetu. Njezina široka područja stručnosti uključuju društvenu epidemiologije, prevencije i liječenja adolescenata žrtava zloupotrebe droga. Tanner-Smith je metodolog istraživanja s naglaskom na sistemski pregled i meta-analize, a trenutno je co-editor saradnje za Metode Koordinacije The Campbell grupe. Četverodnevni obrazovni program ugostio je između 30-40 osoba iz BiH, različitih profesija. Akademsko osoblje BURCH Univerziteta s Fakulteta za ekonomiju i društvene nauke doc. dr. Zafer Konaklı, doc. dr. Nataša Tandir, doc. dr. Merdžana Obralić i viši asistent Elvisa Buljubašić također su prisustvovali edukaciji.