BURCH košarkaški tim postaje sve jači
Sep 07, 2018

BURCH košarkaški tim postaje sve jači

KK Igman i KK Burch se spajaju kao dva vrhunska košarkaška tima A1 lige i postaju glavni konkurent za titulu.

Svi dostupni resursi oba kluba se spajaju u svrhu ostvarivanja zajedničkih ciljeva koje su i prije imali kao pojedinačni klubovi. Seniori ovog novonastalog  tima će se takmičiti pod novim imenom KK Igman Burch University, dok će se njihove mlađe kolege kadeti i juniori, sa svojim novim trenerom Eldarom Kvrgićem takmičiti pod imenom KK Igman Richmond Park Schools.

Imajući u vidu SAD sistem dodjeljivanja školarina najboljim igračima, kao i već poznatu tradiciju Intarnacionalnog Burch Univerziteta da dodjeljuje sportske školarine, svi sportski i akademski uspjesi njihovih igrača biti će nagrađeni  šansom da dobiju stipendije u različitim iznosima.

Na ovaj način studenti će dobiti priliku da održe oboje, njihovu strast za sportom i edukaciju. Štaviše, vodeći novi klub,  administracija oba kluba će dobiti priliku da radi zajedno i da razmjenjuje ideje sa dvije različite perspective.

Merge of the kk Igman and the kk Burch