BURCH profesor kao gost Interesne Grupe Evropskog Parlamenta
Oct 18, 2018

BURCH profesor kao gost Interesne Grupe Evropskog Parlamenta

11. oktobra, profesor Internacionalnog BURCH Univerziteta Almir Badnjević je bio pozvan u Brisel kao gost Interesne Grupe Evropskog Parlamenta na temu biomedicinskog inžinjeringa u službi savjetnika za regulatorna pitanja EAMBES-a.

Evropska alijansa za medicinsko i biološko inženjerstvo i nauku (EAMBES) i domaćini Nicola Caputo, Lara Comi, Neena Gill, Lojze Peterle, Marijana Petir i Davor Škrlec zajedno sa predstavnicima IFMBE-a (Međunarodne federacije za medicinsko i biološko inženjerstvo) i EAMBES-a razgovarali su na temu medicinskih uređaja i savremene medicine.

Uz pomoć profesora Badnjevića i samog programa, BURCH i njegovi student će biti u mogućnosti da apliciraju za projekte na polju bioinžinjeringa.

European Parliament Interest Group, EAMBES, Almir Badnjević, IFMBE