BURCH uposlenica osvojila Fulbright stipendiju
Sep 03, 2018

BURCH uposlenica osvojila Fulbright stipendiju

Asistentica na Odsjeku za engleski jezik i književnost Burch univerziteta Ana Tankosić je ovogodišnja dobotnica prestižne i svjetski poznate Fulbright stipendije.

Ana će narednu akademsku godinu provesti na jednom od najboljih univerziteta u SAD-u ali i svijetu poznatim pod nazivom Pennsylvania State University u Pennsylvaniji, gdje će nadograditi svoje istraživanje jezičkog krajolika već sprovedeno u Sarajevu.

Fulbright je stipendija koju dodjeljuje vlada SAD-a u obrazovanju, a sami program je osmislio američki senator James William Fulbright s ciljem da poveže SAD sa drugim zemljama svijeta. Godišnje, stipendiju dobije oko 8000 postdiplomskih studenata ali i profesora iz 160 zemalja. Dobitnici Fulbright stipendije su vrlo ugledni akademski građani, političari, kao i česti dobitnici Nobelove i Pulitzerove nagrade.

Čestitamo Ani i želimo joj mnogo sreće i uspjeha u njenom akademskom radu.