Dr. Karsten Dümmel posjetio BURCH univerzitet
Jan 10, 2018

Dr. Karsten Dümmel posjetio BURCH univerzitet

Dr. Karsten Dümmel, direktor Konrad Adenauer Fondacije u Sarajevu, poznati njemački autor i javni intelektualac, održao je gostujuće predavanje o historiji svjetske politike dr. Karabegovića na Odsjeku za međunarodne odnose i evropske studije (IRES) Internacionalnog Burch univerziteta u ponedjeljak 8. januara 2018. godine.

Gostujuće predavanje se fokusiralo na historiju državne bezbjednosne službe Demokratske Republike Njemačke i stanja represije i građanskih prava u Istočnoj i Zapadnoj Nemačkoj tokom hladnog rata, sa dodatnim fokusom na vlastita iskustva dr. Dümmela. Gostovanje je predstavljalo kulminacijsko predavanje kursa za najnoviju generaciju IRES studenata, a popraćeno je željenim pitanjima i odgovorima. Prisustvovalo je i nekoliko drugih IRES studenata kao i studenata sa drugih fakulteta.