IBU osoblje dio naučnog skupa "Otvoreni pristup znanju"
Dec 20, 2018

IBU osoblje dio naučnog skupa "Otvoreni pristup znanju"

Na naučnom skupu organizovanom od strane Bošnjačkog instituta – Fondacija Adila Zulfikarpašića i Odsjeka za komparativnu književnost i bibliotekarstvo Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu, prisustvovalo je i osoblje Internacionalnog BURCH univerziteta.nalnog BURCH univerziteta.

Jedan od izlagača bila je i prof. dr. Meliha Handžić, profesorica na Fakultetu za ekonomiju i društvene nauke Internacionalnog BURCH univerziteta, dok je jedan od gostiju bio bibliotekar Izudin Tatarević.

Sam skup pod nazivom "Otvoreni pristup znanju" je okupio više od 130 bibliotekara, informacijskih stručnjaka i univerzitetskih profesora iz Bosne i Hercegovine i regiona. Diskusije i izlaganja organizovani su u svrhu koristi otvorenog pristupa znanju za naučnu i akademsku zajednicu. Također je i naglašena bitnost pristupa naučnom sadržaju u online i digitalnom okruženju.