Novi Odsjek za grafički dizajn na BURCH univerzitetu
Jun 27, 2018

Novi Odsjek za grafički dizajn na BURCH univerzitetu

Laurent Viau-Lapointe i Roby Provost Blanchard posjetili su Internacionalni Burch univerzitet (IBU) gdje su došli da prisustvuju sastanku planiranja novog laboratorija na Odsjeku za grafički dizajn. Laurent i Roby su stručnjaci u postavljanju laboratorija za digitalne umjetnosti i izrade i popularni su u Kanadi preko svoje kompanije Millimetreseconde.com.

Predstavnici IBU-ovog inkubatora i Fakulteta za odgoj i obrazovanje bili su prisutni kako bi razgovarali o potrebama studenata i fakulteta prilikom projektiranja novog laboratorija. Laurent i Roby bili su uzbuđeni zbog razvoja i interdisciplinarne prirode BURCH univerziteta, a što dokazuju brojni studentski timovi koji rade na projektima i koji koriste različite tehnologijske platforme kao što su prepoznavanje glasa, mobilni uređaji te mnoštvo drugih internet stvari.

Posjeta je ostvarena zahvaljujući saradnji Burch univerziteta sa Swiss Contact-om i njihovog facilitatora ekosustava u Bosni i Hercegovini, gospođi Alemi Pelesić.