Osoblje BURCH-a organizovalo Arkwork Training School
Sep 21, 2018

Osoblje BURCH-a organizovalo Arkwork Training School

Organizacioni odbor sastavljen od osoblja Internacionalnog Burch univerziteta sa Prof. dr. Melihom Handžić na čelu, organizovao je Cost Arkwork Training.

Internacionalni Burch univerzitet je organizovao Cost Arkwork WG2 Training School od 17. do 21. septembra. Cost Arkwork WG2 Training prvi put je održan u Sarajevu. Učestvovalo je preko 50 ljudi uključujući trenere, učesnike i goste iz 15 različitih zemalja. Deset međunarodnih trenera održalo je miks sesija koje su obuhvatale naučne prezentacije, praktične vježbe, grupne diskusije i panel vezan za teme o arheološkim zbirkama u digitalnom okruženju.

Gosti su također imali priliku posjetiti Zemaljski muzej Bosne i Hercegovine, Muzej Sarajeva 1878-1918 i Muzej ratnog detinjstva, a organizovan je i cjelodnevni izlet u Radimilje kod Stoca.

Za više informacija o mreži COST ARKWORK posetite link:

Cost Arkwork Training School, Handžić archaeology, Where east meets west, International Burch University