Partnerski doprinos Burch univerziteta 8. konferenciji posvećenoj lingvistici i interkulturalnom obrazovanju
Jul 11, 2018

U periodu od 6. do 8. jula 2018. Internacionalni Burch univerzitet je kao partner doprinio implementaciji konferencije posvećenoj lingvistici i interkulturalnom obrazovanju, CLIE – 2018.

Tokom svoga obraćanja na ceremoniji otvaranja konferencije,  prof. dr. Senad Bećirović je izrazio zadovoljstvo organizacijom tako važnog akademskog događaja i istakao značaj ovako uspješne višegodišnje saradnje između dvije akademske institucije. Prof. Bećirović je također izrazio želju da se ta saradnja nastavi i proširi na obostrano zadovoljstvo a o čemu se diskutovalo na različitim sastancima. Konferenciji su prisustvovali profesori iz različitih krajeva svijeta, a program konferencije je obogaćen i izlaganjima naših profesora, prof. dr. Senad Bećirovića i prof. dr. Amne Brdarević Čeljo, koji su uspješno predstavili rezultate dva istraživanja u oblasti interkulturalnog obrazovanja i lingvistike koja su vršena na području Bosne i Hercegovine.

Više informacija o konferenciji je dostupno na linku http://clie2018.uab.ro/.