Predstavnici univerziteta Dalarna u Švedskoj posjetili BURCH univerzitet
May 18, 2018

Predstavnici univerziteta Dalarna u Švedskoj posjetili BURCH univerzitet

U utorak, 15. maja, profesorica Katarina Lindahl i profesor David Gray sa univerziteta Dalarna u Švedskoj održali su predavanje u kojem su studentima Odsjeka za engleski jezik i književnost Internacionalnog Burch univerziteta predstavili prilike za studiranje na Dalarna univerzitetu koji već niz godina prima studente širom svijeta na svoja dva kampusa u Falunu i Borlangeu.

Studenti su imali priliku saznati detalje o odsjecima, poljima istraživanja i akademskom kadru na Dalarna univerzitetu te poslušati iskustva tamošnjih studenata, od kojih su mnogi učesnici međunarodnih razmjena. Ovaj Univerzitet, naveli su profesori, ističe se po svojim programima online studija gdje studenti imaju mogućnost slušati i aktivno učestvovati na predavanjima koja profesori univerziteta održavaju u stvarnom vremenu.

Predavanje je završeno zabavnim kvizom znanja u kojem su tačni odgovori studenata nagrađeni simboličnim poklonima sa Dalarna univerziteta.