Profesori i studenti BURCH univerziteta prisustvovali Western Balkans Samitu u Londonu
Aug 02, 2018

Whoopedu, start-up kreacija studenta Internacionalnog BURCH Univerziteta nastavlja sa dobrim radom i skupljanjem nagrada na start-up takmičenjima.

U Londonu tokom jula se održao peti po redu godišnji samit u sklopu Berlin Process inicijative za Europsku integraciju zemalja Zapadnog Balkana. Teme su bile posvećene primarno ekonomskoj stabilnosti, poduzetništvu, nezaposlenosti mladih i promociji regionalne međupovezanosti.

Ne samo da su naši student prisustvovali samitu, već su bili i dijelom start-up takmičenja - Abdulmelik Pehlić za Whoopedu i Semir Šakanović za HaBeetat, a sve u pratnji našeg osoblja koji su još jednom dokazali da su ne samo dobri profesori nego i sjajni mentori. Internacionalni BURCH Univerzitet je potvrdio svoj poduzetnički duh kroz nevjerovatne rezultate naših studenata, posebno Whoopedu koji su završili na četvrtom mjestu u konkurenciji mnogobrojnih vrhunskih projekata iz regije Balkana.