Profesori sa Burch univerziteta posjetili i održali predavanja na Međunarodnom institutu za društvene studije u Hagu
May 24, 2018

Doc. dr. Jasmin Hasić i doc. dr. Dženeta Karabegović, profesori na Internacionalnom Burch univerzitetu, Odsjek za međunarodne odnose i evropske studije, bili su gosti predavači na Međunarodnom institutu za društvene studije u Hagu u sklopu projekta Erasmus + mobilnosti.

Tokom boravka u Holandiji, održali su  predavanje na institutu i imali nekoliko intervjua sa predstavnicima  lokalnih udruženja i bosanske dijaspore, a sve to kako bi stekli bolje razumijevanje bosansko hercegovačke mobilnosti.

Predavanje koje su profesori održali "Pa što? Relevantnost politike  istraživanja dijaspore s posebnim naglaskom na Bosnu i Hercegovinu" dalo je kratki pregled nedavnih zbivanja vezanih za izradu strategije dijaspore u Bosni i Hercegovini, a posebno je istaknuta vježba mapiranja dijaspore u kojoj su sudjelovali, a koja je  provedena u raznim zemljama EU, SAD-a i Australije.