"Start Me Up" konferencija za buduće mlade i hrabre poduzetnike
Feb 13, 2018

"Start Me Up" konferencija za buduće mlade i hrabre poduzetnike

Predstavništvo njemačke privrede u Bosni i Hercegovini (AHK BiH) i Burch univerzitet 21. februara 2018. godine organizuju konferenciju "Start Me Up" u Hotelu Hills na Ilidži, koja će biti pravi centar informacija o osnivanju i perspektivi start-up kompanija u Bosni i Hercegovini.

Jedinstvena i prva konferencija koja će dati kompletan opis procesa zasnivanja start-up kompanija u BiH. Glavni fokus je privlačenje i ohrabrivanje mladih ljudi, posebno studenata, da osmisle vlastite ideje za biznis i hrabro zakorače ka njihovoj sprovedbi. AHK BiH i Burch univerzitet ulažu napor da organizuju događaj koji će upravo ovoj ciljnoj grupi pružiti neophodne ulazne informacije. Britanski ambasador u Bosni i Hercegovini, Nj.E. Edward Ferguson, će također učestvovati na konferenciji i podržati razvoj start-up koncepata i ideja. Asocijacija srednjoškolaca u Bosni i Hercegovini (ASUBiH) će biti partner konferencije, dovodeći mlade ljude koji će imati priliku razmotriti osnivanje start-up kompanija kao opciju za budućnost. Marketinška agencija Communis će također doprinijeti sa logističkom podrškom.

Strateški partneri konferencije su Stirling Education Group iz Velike Britanije i Britanska ambasada Sarajevo.

Medijski sponzori konferencije su portali Klix.ba i Akta.ba te dnevne novine Dnevni list i EuroBlic.