Uspješno završen Staff & Student Blood Drive na BURCH univerzitetu
Mar 13, 2018

Uspješno završen Staff & Student Blood Drive na BURCH univerzitetu

Na događaju darivanja krvi pod nazivom “Staff & Student Blood Drive” održanom prošle sedmice na Internacionalnom Burč univerzitetu prikupljeno je 35 doza krvi ili 70% dnevne potrebe grada.

Studentski parlament u saradnji sa Saveznim institutom za transfuziju organizirao je “Burch University Staff & Student Blood Drive”. Ukupno 45 registrovanih osoba bilo je voljno donirati krv, ali zbog medicinskih ili sličnih razloga samo 35 je bilo u stanju da to donira.

Među značajnim donatorima krvi bili su predsjednik Studentskog parlamenta Amer Kurtović i rektor Univerziteta prof. dr. Damir Marjanović, koji su na taj način pružili podršku Univerziteta studentskim aktivnostima.

Studentski parlament, zajedno sa Burch univerzitetom, veoma je ponosan što je organizirao ovaj humani događaj te na taj način doprinio radu Instituta u spašavanju života.

Zahvaljujemo se svima koji su donirali krv i podržali ovu akciju.