Uvod u kolaborativno prevođenje sa prof. Joannom Trzeciak Huss
Oct 22, 2018

Uvod u kolaborativno prevođenje sa prof. Joannom Trzeciak Huss

Prof. Joann Trzeciak Huss sa Kent Univerziteta, ekspertica za teoriju prevođenja, rodne studije, književno prevođenje i svjetsku književnost, na Odsjeku za engleski jezik i književnost Fakulteta za edukaciju i humanističke nauke ove sedmice održala je predavanja na temu kolaborativnog prevođenja u dobi mašinskog prevođenja.

Provodeći nas kroz savremene ideje u kolaborativnom prevođenju kao i vlastite istraživačke metode, prof.

Huss probudila je interesovanje a kasnije i diskusiju u publici o ovom, za neke od njih, novom i neistraženom području. U interaktivnom razgovoru sa studentima, profesorica je također govorila o svojim ličnim shvatanjima uloge prevodilaca u kontekstu povjerenja i etike te njihovog odraza na čitateljstvo.

U znak zahvale, dekan, prof. dr. Senad Bećirović, uručio je profesorici priznanje uz nadu i želje za ponovnim susretom.

Joann Trzeciak Huss