Burch univerzitet posjetili predstavnici RT-RK kompanije
Mar 20, 2019

Burch univerzitet posjetili predstavnici RT-RK kompanije

RT-RK kompanija izrađuje software za najveće svjetske kompanije.

Sanja Zekonjić, generalni menadžer na RT-RK institutu u Banja Luci, predstavila je kompaniju u punoj Motif prostoriji gdje su studenti sa Odsjeka Elektrotehnike (EEE) i Informacijski tehnologija (IT) imali priliku upoznati se sa kompanijom koja ima veliki broj zaposlenih inženjera; preko 1000 sve skupa u Novom Sadu, Osijeku i Banja Luci. RT-RK kompanija izrađuje software za najveće svjetske kompanije. Od velikog broja projekata izdvojili su učešće u izradi software-a za samostalno parkiranje novih Audi modela  koji će se uskoro naći na tržištu kao i izradu software-a za komunikaciju za novu generaciju raketa Ariane 6 čiji je testni let zakazan za 2020. godinu.

Kompanija RT-RK nudi stipendije za prvu godinu master studija nakon čega studneti imaju priliku učestvovati u jednogodišnjoj plaćenoj praksi u Banja Luci, BiH, ili u Izmiru, Turska, a tu je I mogućnost stalnog zaposlenja.