Doktorski studij na odsjeku za međunarodne odnose i evropske studije - International Burch University

Doktorirajte međunarodne odnose i evropske studije

Doktorski program pruža vam mogućnost da dublje razmislite o političkim temama

U doba post-istine, društva svugdje ovise o zaštiti demokratije smislenim povezivanjem političkih vlasti i relevantnog akademskog istraživanja. Vladine i nevladine organizacije, kao i političke stranke, birači, a posebno mladi, sve češće postavljaju pitanja na koja mogu odgovoriti samo dobro obučeni društveni naučnici: šta je istina, kome se može vjerovati i šta treba učiniti?

Ako odlučite upisati doktorat na Odsjeku za međunarodne odnose i evropske studije

• Upoznaćete se sa modernim istraživačkim metodama

• Usko ćete sarađivati sa starijim kolegama

• Vaša intelektualna sigurnost će uvijek biti dovedena u pitanje

• Vaš će intelektualni rast uvijek biti naš cilj

• Naučit ćete kako pomoći drugima da uče

• Razviti ćete doživotnu profesionalnu mrežu kontakata

• Program

Odsjek nudi trogodišnji (3+2+3) redovni program sa 180 ECTS bodova, koji razvija stručnjake sposobne za provođenje rigoroznih politika relevantnih za istraživanje društvenih nauka i prezentovanje rezultata raznim publikama.

Kombinacijom dubinskog uranjanja u ključna učenja, pisanje i podučavanje o društvenim naukama, cilj nastavnog programa je da svojim studentima omogući fleksibilne intelektualne vještine potrebne za uspjeh u akademiji, javnom zagovaranju i vladi.

Curriculum of the PhD Program_ENG

Curriculum of the PhD Program_BOS

Razvijte originalne ideje i postanite pokretač društvenih promjena!

Program naglašava:

Mi volimo da se povezujemo sa drugim ljudima
    i uvijek vas ohrabrujemo da postavite pitanja

Nabavite prospekt

Preuzmite prospekt za doktorski studij za 2019. godinu