Odsjek za digitalne komunikacije i odnose sa javnošću - International Burch University

Digitalne komunikacije i odnosi sa javnošću

Fakultet za edukaciju i humanističke nauke

Globalno komuniciranje - postanite digitalni komunikator

Komunicirajte globalno - učite lokalno

U digitalnim komunikacijama i odnosima s javnošću naučit ćete važnost društvenih medija i kako to utječe na komunikaciju sa brendovima. Od postova na blogovima do Facebooka, Instagrama i Twittera naučit ćete kako sarađivati sa ljudima preko ovih platformi. Također ćete naučiti kako stvoriti sadržaj relevantan za različite publike. Vaš javni nastup bit će besprijekoran. Budući da je komunikacija ključ uspjeha u poslovnom i javnom životu, postat će vrijedna vještina koja će vas voditi kroz karijeru.

Učenje uz najsavremeniju tehnologiju

Kada se pridružite Odsjeku, imat ćete priliku studirati u medijskim laboratorijama i produkcijskim studijima, uz vrhunsku tehnologiju i opremu koja se koristi u profesionalnoj video produkciji. Dok fotografišete, snimate videozapise i stvarate multimedijsku umjetnost, mi ćemo vam pomoći da poboljšate svoju kreativnost i (ponovo) otkrijete svoje različite talente. Naučit ćete o različitim komunikacijskim platformama, a biti ćete ohrabreni da kritički procijenite informacije, medije i njihov sadržaj.

Učenje uz najsavremeniju tehnologiju

Izučavanje predmeta koji se tiču digitalne komunikacije i PR-a će vam pružiti napredak na modernom tržištu rada

Visoko obrazovani i iskusni predavači

Akademsko osoblje ne čine samo profesori i asistenti koji su stručni, već i stručnjaci u ovoj oblasti.

Sadržaji i posebne karakteristike

Bez obzira na vaše ambicije, tu smo da vam pomognemo da ih ostvarite.

Sadržaji i posebne karakteristike

Bez obzira na vaše ambicije, tu smo da vam pomognemo da ih ostvarite.

Renomirano akademsko osoblje

Akademsko osoblje su iskusni i talentovani profesionalci u tom polju

Uspješan mentorski program

Individualizirani mentorski pristup svakom studentu.

Partnerstva sa medijskim agencijama

Uspostavili smo partnerstva sa vodećim digitalnim medijskim agencijama za ovaj studijski program.

Učionice i laboratoriji

Moderni, dobro opremljeni sadržaji u kombinaciji s vodećim softverom u industriji.

Relevantnost u industriji

Relevantnost ovog studijskog programa u industriji daje našim studentima različite mogućnosti zapošljavanja, posebno na online tržištu.

Otvoreno okruženje za učenje

Studenti se poštuju i ohrabruju jedni druge.

Predmeti koje podučavamo

Studijski program digitalnih komunikacija i odnosa s javnošću omogućit će vam da naučite praktične novinarske i digitalne komunikacijske vještine i spojite teoriju s praksom. Ovaj program će vas pripremiti da radite kao novinar, PR službenik, konsultant ili menadžer u vrhunskoj organizaciji, ili da radite sami kao vrlo uspješan/na influenser/ka na polju digitalnih komunikacija i odnosa s javnošću.

Predmeti koje podučavamo

Novinarstvo

Vizuelni narative

Javni odnosi

Sociologija medija

Psihologija komunikacije

Kultura digitalnih medija

parallax background

Posvećeni smo postizanju akademske izvrsnosti i stvaranju okruženja u kojem će živjeti međusobno uvažavanje, razmjena ideja i unapređivanje znanja. S vama ćemo raditi na prenošenju ključnih vještina koje će vas pripremiti za uspjeh u digitalnom dobu.

Amer Džihana,
Šef odsjeka za digitalne komunikacije i odnose sa javnošću

Undergraduate program

DC&PR Department aims to develop digital communicators who will make significant difference in ever changing digital world of tomorrow. Our key challenge is to prepare students for jobs that don't exist, yet.

The job market of tomorrow will require educated communicator who are prepared to manage multimedia digital platforms, but also to smoothly communicate in person, and act as firm decision makers in challenging situations.

Saznajte više

Voljeli bismo da čujemo vaše mišljenje u bilo koje vrijeme

Mi vam možemo pomoći

Postoji li ispit za stipendiju i ko se može prijaviti na njega?
Postoji ispit za stipendiju i svi domaći studenti se mogu prijaviti na njega.
Kako se mogu prijaviti?
Posjetite naš LINK
Kada se polaže ispit?
Ispit za stipendiranje održat će se 29. marta 2020. godine.
Gdje će se održati?
Ispit će biti organiziran u četiri grada: Bihać, Tuzla, Zenica, Sarajevo
Da li je Internacionalni Burč univerzit akreditovan univerzitet?
Internacionalni Burč univerzitet je akreditovan od HEA, ASIC, BAC, ACQUIN i licenciran od Ministarstva za obrazovanja, nauku i mlade Kantona Sarajevo.