David Parrish i Ermin Cero, gost predavači na BURCH univerzitetu - International Burch University

David Parrish i Ermin Cero, gost predavači na BURCH univerzitetu

Prisutnima se najprije obratio rektor, prof. dr. Marjanović, koji je napomenuo da je “dobra priprema pola osvojene bitke”. U ovogodišnjem takmičenju će učestvovati preko 60 studenata raspoređenih u 35 grupa. “Znajte da tek jedan od deset startup projekata uspije. Biznis koji pokrećete ovisi o vašoj viziji istog i vašem iskustvu, no ne zaboravite koliku ulogu u razvoju startup-a zauzimaju želja i potražnja. Treba da ste sigurni u mogućnost prodaje Vašeg proizvoda ili usluge. Pripremite biznis plan, istražite tržište i saznajte kakva je konkurencija u Vašoj oblasti. Proširite vidike. Razmišljajte drugačije. Nije lako stvoriti milione”, poručio je gostujući predavač, gospodin Ermin Cero.

Tokom sedmice, predavanja su održali i profesori Malcolm Duerod, Edin Smajic i Mersid Poturak. Posebna nam je čast bila ugostiti gospodina Davida Parrisha, poslovnog savjetnika, pisca i marketinškog stručnjaka koji je radio u 40 zemalja širom svijeta. Svaki od predavača su podijelili znanja i iskustva iz različitih oblasti, što je za cilj imalo takmičarima olakšati kreiranje vlastitog poslovnog plana.