Jovan Divjak posjetio Burč Univerzitet - International Burch University

Jovan Divjak posjetio Burč Univerzitet

2451

Penzionisani general Jovan Divjak posjetio je prorektora v. prof. dr. Azamata Akbarova i zahvalio se na pozivu i mogućnosti da po prvi put posjeti Burč Univerzitet. Nakon kraćeg razgovora, gospodin Divjak se susreo sa studentima i održao predavanje.

Predavanje je započelo sa upoznavanjem sa političkom situacijom i prilikama u obrazovanju, gdje je naglašen problem dvije škole pod jednim krovom i udžbenika, koji nisu jedinstveni na teritoriji BiH. Nakon toga gdin. Divjak govorio je o aktivnostima Udruženja, te je Haris Delić, predsjednik Studentskog parlamenta, uvaženom gostu uručio zahvalnicu.

Udruženje „Obrazovanje gradi BiH“ je osnovano u Sarajevu 1994. godine kao nevladina, nestranačka i neprofitabilna organizacija sa misijom“djeca žrtava rata – naša trajna briga“.

Print: doc, pdf