Međunarodna radionica za Sarajevo Polje 2016. je završena - International Burch University

Međunarodna radionica za Sarajevo Polje 2016. je završena

Međunarodna radionica u okviru Međunarodne master pejzažne arhitekture (IMLA 2016. godine), u saradnji sa BURCH Univerzitetom, Odsjekom za arhitekturu iz Sarajeva, Univerzitetom  u Sarajevu, Šumarskim fakultetom i Poljoprivrednim fakultetom kao  i Nürtingen-Geislingen Univerzitetom (HfWU), Weihenstephan-Triesdorf univerzitetom (HSWT), Univerzitetom  Libre de Bruxelles (BE), Arhitektonskim fakultetom La Chambre Horta i Udruženjem pejzažnih arhitekata u Bosni i Hercegovini.

Nakon detaljnog istraživanja studenti su predstavili prijedloge koji bi mogli poboljšati pejzaž Sarajevo Polja. Polazeći od tema kao što su održivi razvoj, zelena infrastruktura, udobnost i morfologija, studentskih projekti  i sve drugo što ukazuje na pravce razvoja koji zadovoljavaju potrebe građana.

Svi projekti su praćeni pod vodstvom međunarodnog i lokalnog stručnog tima. Stoga, studenti su bili u mogućnosti da rade unutar različitih grupa što je rezultiralo uspješno završenom projektu.