Na BURCH-u danas obilježen Dan bijelih traka - International Burch University

Na BURCH-u danas obilježen Dan bijelih traka

Ukupno je podijeljeno 153  trake u znak sjećanja na stradanje nesrpskih civila u Prijedoru 1992. godine od strane srpskih vlasti.

Uz bijele trake, podijeljeni su i informativni letci sa kratkim opisom o dešavanjima u Prijedoru 1992. godine i značaju bijelih traka.

„Mi smo mišljenja da je obilježavanje ovakvih događaja, koji su ključni za historiju ne samo naše države i regiona nego i čitavog svijeta, neophodno kako bi se spriječilo ponavljanje istoga, bilo gdje, bilo kad,“ izjavio je Amer Kurtović, predsjednik Diplomatskog kluba i student međunarodnih odnosa i europskih studija.

Podsjećamo, Diplomatski klub je organizovao putovanje za članove, a i druge studenate i osoblje BURCH Univerziteta, u Prijedor, tačnije u Kozarac, masovnu grobnicu Tomašica, i ratni koncentracioni logor Trnopolje.

Članovi kluba planiraju obuhvatniji i veći događaj za iduću godinu.