Održana radionica sa prof. dr. Cem Alptekinom - International Burch University

Održana radionica sa prof. dr. Cem Alptekinom

2098

Prof. Dr. Cem Alptekin, sa Boğaziçi Univerziteta u Istanbulu, posjetio je Burč Univerzitet i održao interaktivno predavanje za studente i akademski kadar. Prije početka predavanja, prorektor, v. prof. dr. Azamat Akbarov održao je uvodni govor i poželio dobrodošlicu uvaženom gostu.

U svom izlaganju, prof. dr. Cem Alptekin bazirao se na vezu između dobi i dvojezičnosti, sa naglaskom na različite oblasti u lingvistici, a u služio se i vizuelnim sredstvima te živopisnim primjerima, što je ostavilo dobar utisak na sve prisutne.

Na kraju predavanja, koje je trajalo 90 minuta, prof.dr. Alptekin kazao je da će konačan zaključak biti izveden zajednički, nakon čega je uslijedila rasprava, za koju su prisutni bili poprilično koju su prisutni pratili sa velikim interesovanjem. Prof. Dr. Cem Alptekin iskoristio je ovu priliku i da odgovori na postavljena pitanja.

Print: doc, pdf