Održano Federalno takmičenje iz biologije - International Burch University

Održano Federalno takmičenje iz biologije

2544

U organizaciji Udruženja biologa Tuzlanskog kantona i Burč univerziteta, učenici koji su postigli najbolje rezultate na kantonalnim takmičenjima iz biologije, stekli su pravo na učešće na danas održanom Federalnom takmičenju iz biologije.

Prof. dr. Hüseyin Padem, Rektor Univerziteta, gdin Ishak Skenderović, iz Udruženja biologa Tuzlanskog kantona, i Admir Salihagić, generalni sekretar, obratili su se takmičarima i poželjeli su im mnogo uspjeha.

Učenici srednjih škola na takmičenju iz biologije pokazat će svoje znanje iz oblasti ekologije i genetike, a najbolje će ocijeniti žiri sačinjen od srednjoškolskih profesora. Za najuspješnije obezbjeđene su stipendije za studiranje na Burč univerzitetu, Fakultetu za inžinjering i IT, Odsjek za genetiku i bioinžinjering, a svi učesnici dobili su certifikate o učešću.

Kategorija ekologija:

1. Amila Sakić, Katolički školski centar “Sv. Franjo” Tuzla