Osoblje BURCH-a na događaju UNAOC Fellowship Alumni - International Burch University

Osoblje BURCH-a na događaju UNAOC Fellowship Alumni

Alumni od šesnaest zemalja u regiji MENA, Evropi i Severnoj Americi, gdje su svi učestvovali u programu stipendija i naučili ključne lekcije o kulturnoj raznolikosti i uzajamnom poštovanju.

U izdanju programa 2017. godine, odlučilu su se fokusirati na ulogu medija i civilnog društva u borbi protiv mržnje i podsticanju inkluzije. Učesnici programa su odabrani na osnovu njihova dostignuća u ovim oblastima. Među mnogobrojnim učesnicima, Almuni porgramu je također prisustvovao i professor sa Internacionalnog Burch univerziteta, Jasmin Hasić.

Zajedno su putovali u Sjedinjene Države, Njemačku, Francusku, Španiju, Maroko, Egipat i Katar. Tokom svog putovanja, susreli su se sa medijskim stručnjacima, vođama civilnog društva, novinarima, političarima i vjerskim ličnostima.

Oni su razmijenili ideje i vratili dobre prakse kako se boriti protiv mržnje i kako promovirati toleranciju u svim kulturama i religijama.