Otvorena saradnja IBU sa Bjeloruskim državnim univerzitetom „Francisco Skorina“ - International Burch University
Kako prevenirati korupciju i zaustaviti odlazak mladih ljudi iz BiH
December 22, 2021
Kako Covid-19 utiče na seksualno i reproduktivno zdravlje
December 23, 2021

Otvorena saradnja IBU sa Bjeloruskim državnim univerzitetom „Francisco Skorina“

Privredna delegacija Bjelorusije, predvođena Privrednom komorom Bjelorusije bila je u poslovnoj posjeti Bosni i Hercegovini. Tokom posjete 20. decembra 2021. godine održan je sastanak na kojem su učestvovali privrednici i predstavnici Bjelorusije i naše zemlje.

Cilj ovog sastanka bio je prezentacija potencijala i mogućnosti za saradnju između dvije zemlje u oblasti obrazovanja, industrije, tehnologije, građevinarstva, turizma i zdravstva.

Ovaj sastanak je iskorišten za uspostavljanje saradnje i budućeg partnerstva između Privrednih komora i industrije Bjelorusije i BiH. Osim toga, sastanku je prisustvovao i rektor Internacionalnog Burch univerziteta prof.dr. Mersid Poturak kako bi potpisao sporazum o saradnji našeg Univerziteta i Bjeloruskog državnog univerziteta “Francisco Skorina”. Ovaj sporazum omogućit će zajedničko apliciranje na projekte Evropske unije.