Poslovna sesija sa Zoranom Puljićem na BURCH univerzitetu - International Burch University

Poslovna sesija sa Zoranom Puljićem na BURCH univerzitetu

Gospodin Puljić je počeo predavanje za studente sa etičkom dilemom – da li bi radije spasili stotinu života ili zaradili stotinu hiljada maraka. Nastavio je objašnjavajući da je društveno poduzetništvo kombinacija oboje. Nadalje, pričao je o spektru različitih tipova kompanija; onih kojima je bitan samo društveni uticaj, onih kojima je uticaj početna faza i na poslijetku one kojima su finansije na prvom mjestu. Kako je pomenuo, društveno poduzetništvo je kreiranje kompanija i poslova, ali sa glavnim ciljem kreiranja društvenog uticaja i postizanja profita u vidu društvene kompenzacije. Gospodin Puljić je također naveo listu osnovnih vrijednosti istinskog društvenog poduzetnika, uključujući iskrenost, empatiju, poniznost, ambiciju, strast, te činjenicu da morate imati petlju. To su one osobine koje čine ljude drugačijima od ostalih poduzetnika. Izjavio je da je osnova dobre ekonomije ulaganje u njene društveno orijentirane dijelove.

Na kraju je prezentovao i rad Mozaika te pozvao studente da apliciraju u njihovu M-zonu za društvene poduzetnike.

Primio je zahvalnicu  koje mu je uručio šef Odsjeka za menadžment, doc. dr. Mersid Poturak, u znak zahvalnosti za vrijeme provedeno u posjeti Burch univerzitetu i za održano predavanje, ali također i u nadi za daljnju saradnju.