Predavanje na Temu "Prikupljanje Sredstava za Startup” Održano na BURCH Univerzitetu - International Burch University

Predavanje na Temu “Prikupljanje Sredstava za Startup” Održano na BURCH Univerzitetu

Prof. Duerod je spominjao kratak vremenski period i blizinu nadolazeće konkurencije, čime je pdsticao studente da se aktivno uključe sa svojim vlastitim idejama na ovogodišnje takmičenje. “Pronađite svoje interese. Jačajte vještine. Realizirajte svoje ideje. Ne bojte se padova I neuspjeha. Postat ćete uspješni onda kada naučite prevladati neuspjeh. To će vas pratiti kroz život, ali će vas i motivisati čak i više ako ostanete dosljedni svojim ciljevima.”

Profesor je također dao i nekoliko ideja za pokretanje biznisa. “Pronađite heroja – nekoga ko će vas motivisati kako ne bi odustali. Kreirajte svoje snove. Osjetite se slobodno da postavite svoje životne ciljeve i zamišljate život kakav želite živjeti. Ustrajte, budite inovativni i stječite iskustvo.”

Prisutni su bili zainteresirani da čuju motivacioni govor prof. Dueroda i anegdote iz njegovog iskustva. Zasigurno, govor je motivisao studente, te je doprinio razvoju njihovih projekata i ideja.