Predstavnici Ambasade Francuske u BiH posjetili IBU i izrazili želju za saradnjom - International Burch University
Studenti Odsjeka za menadžment učestvovali u seminaru o liderstvu u organizaciji kompanije Hifa Oil
November 2, 2021
Emina Muzaferija u Washingtonu pod mentorstvom istog profesora kao i prof. dr. Adis Maksić prije deset godina
November 8, 2021

Sylvain Rigollet, ataše za saradnju u Ambasadi Francuske u BiH i Željka Divković ispred Campus France u BiH posjetili su Internacionalni Burch univerzitet s ciljem otvaranja novih prilika za saradnju. Sastanku su prisustvovali rektor Internacionalnog Burch univerziteta prof.dr. Mersid Poturak, generalni sekretar Mensur Zoletić, zamjenik generalnog sekretara Mirdin Zilić i šefica Ureda za međunarodnu saradnju i projekte Emina Mekić.

Razgovaralo se o mogućnostima saradnje između našeg Univerziteta i Ambasade Francuske u BiH na poljima razmjene studenata i osoblja između IBU i francuskih univerziteta, podrške gostujućim predavačima i istraživačima, saradnje na promociji IBU Start-Up Incubatora, mogućnostima uvođenja francuskog jezika u kurikulum našeg Univerziteta te Cotutelle PhD studiju u saradnji s francuskim univerzitetima.

Sastanak je završen dogovorom o potpisivanju memoranduma o razumijevanju koji će biti osnova za realizaciju spomenutih vidova saradnje.