Profesor i studenti sa Northeastern University posjetili IRES odsjek - International Burch University
Erasmus + Staff Mobilities: Spain, Portugal and Croatia
July 21, 2021
Delegacija Ambasade Države Libije posjetila IBU
July 28, 2021

Profesor i studenti sa Northeastern University posjetili IRES odsjek

Odsjek za međunarodne odnose i evropske studije našeg univerziteta danas je imao priliku ugostiti studente sa Northeastern University, Massachusetts, SAD, predvođene profesorom političkih nauka i međunarodnih odnosa, Denisom Sullivanom. U organizaciji ove posjete sudjelovao je bivši profesor sa IRES odsjeka, dr. Mladen Mrdalj, koji je na ovaj način povezao studente dva univerziteta i pomogao razmjenu mišljenja i ideja o pitanjima iz oblasti međunarodnih odnosa.

Prof.dr. Adis Maksić sa IRES odsjeka, studentima je održao predavanje o temi uloge etniciteta u početku rata u BiH. Šef Odsjeka za međunarodne odnose i evropske studije doc.dr. Alija Kožljak razgovarao je sa prof.dr. Denisom Sullivanom o mogućnostima proširanje saradnje i zajedničkim programima u budućnosti.

Studenti s Northeastern University, Massachusetts, uživali su u druženju sa našim studentima te su obišli prostorije univerziteta i upoznali se s našim programima.