Rijad Dedeić osvojio drugo mjesto na evropskom judo kupu u Dubrovniku - International Burch University

Rijad Dedeić osvojio drugo mjesto na evropskom judo kupu u Dubrovniku

Rijad Dedeić, prvak Bosne i Hercegovine u kategoriji -90kg i student BURCH univerziteta, osvojio je drugo mjesto.

“U kategoriji do 90kg  bilo je 20 boraca,  sve do finala sam imao  maksimalan broj bodova tj. ipponima, u finalu sam se sastao sa iskusnim Francuzom gdje sam imao prednost do kraja meča, u takozvanom Golden Scoru, protivnik  je iskoristio svoju priliku i dobio taj meč”, kazao je Dedeić.

Na pitanje da li je zadovoljan osvojenim plasmanom, Rijad je odgovorio:

“Zadovoljan sam trenutnom formom i osvojenim  rezultatom. Jedna od trenutnih stanica ka putu do glavnog cilja je pređena. Ova medalja mi je popravila rangirano mjesto na evropskoj rang listi i trenutno sam u samom vrhu te  liste.  Veliko hvala dugujem treneru Branislavu Crnogorcu i svom fakultetu”.